وبلاگ

فرق وایت برد شیشه ای با وایت برد در چیست؟

فرق وایت برد و گلس برد

مبارزه رو در رو! فرق گلس برد (تخته شیشه ای) با تخته وایت برد در چیست؟

آبا واقعا فرقی بین وایت برد شیشه ای (گلس برد) با تخته وایت برد وجود دارد؟

تاریخچه وایت برد (تخته وایت برد)

وایت برد ها تقریبا در دهه ۱۹۹۰ میلادی شروع به گسترش و دیده شدن در بیشتر مراکز آموزشی و اداری شدند.

به دلیل خاک و گرد ایجاد شده توسط  تخته گچی (تخته سیاه) در هنگام استفاده تخته وایت برد (وایت برد) جایگزینی بسیار نوین برای حفظ سلامت و آلرژی کمتر از استفاده کنندگان آن شد.

این استفاده وایت برد آن را به وسیله بسیار مناسب و پر استفاده در خانه، مراکز آموزشی و اداری تبدیل کرد.

جالب هست بدانید در پیشرفته ترین کشوری مثل ژاپن مدارس از تخته گچی هم استفاده می کنند!

اگر توجه کرده باشید در حال حاضر تخته وایت برد (وایت برد) در بسیاری از مکان ها در حال استفاده هست ولی آیا با آمدن وایت برد های هوشمند و گلس برد (وایت برد شیشه ای) آیا استفاده آنها به خاطر از مد افتادن کمتر خواهد شد؟

اگر این سوال برای شما پیش آمده که کدام از نوع از تخته ها مثل وایت برد شیشه ای (گلس برد) یا تخته وایت برد (وایت برد) برای محیط و فضای شما مناسب است حتما قبل از خرید و انتخاب مطالب زیر را بخوانید.

در بازار ایران چندین نوع از وایت برد های غیر شیشه ای وجود دارد که تخته وایت برد مغناطیسی با ورق مخصوص گالونیزه وایت برد و معمولا فریم یا قاب آلومینیوم است.

یک نوع دیگر تخته وایت برد سرامیکی با روکش سرامیکی وجود دارد که هم مغناطیسی دارد و هم غیر مغناطیسی.

نوع آخر هم وایت برد شیشه ای یا گلس برد است که تمام از شیشه تشکیل شده است و به دلیل استفاده از شیشه چندین کیفیت و همینطور مغناطیسی بودن در انواع وایت برد شیشه ای نیز وجود دارد.

 

تخته وایت برد غیر مغناطیسی

این نوع تخته وایت برد ها ارزان قیمت ترین و بی کیفیت ترین از نظر دوام هستند و اگر خوب تمیز نشوند سطح آن رنگ جوهر ماژیک را گرفته و سایه می اندازد روی آن.

این نوع وایت برد ها خیلی سبک هستند و در جابجایی و نسب خیلی خوب هستند ولی استفاده مکرر باعث تحلیل سطح وایت برد می شود ولی اگر از وایت برد استفاده کمی دارید این شاید گزینه مناسبی از نظر قیمت باشد.

تخته وایت برد مغناطیسی و سرامیک

وایت برد مغناطیسی یا تخته وایت برد سرامیکی کاملا از چندین لایه تشکلیل شده و از خیلی سال ها دور با واردات از کشور تایوان در ایران شروع به فروش کرد معمولا از یک لایه تختهچوب مخصوص یا دو لایه فلزی و سرامیکی تشکیل شده است. بعضی وقت ها به دلایل مختلف جنس استفاده شده در ورق فلز آهربایی استفاده می کنند که خاصیت مغناطیسی دارد و با سرامیک هم میکس شده که نوع سرامیکی دوام بیشتر ولی سنگین ترین وزن است.

وایت برد شیشه ای (گلس برد)

گلس برد که با نام عمومی تخته وایت برد شیشه‌ای شناخته می‌شود به‌نظر می‌رسد مهم‌ترین تولید و طراحی در زمینه آموزشی است که افراد باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. نوع و نحوه طراحی این وایت بردها، باعث شده است تا بازار فروش آن‌ها رشد چشمگیری داشته باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع گلس برد های ممتاز برد همین الان در ساعات اداری با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *